تسکین کمردرد غیر جراحی برای سالمندان: درمان های موثر


اعتقاد بر این است که با افزایش سن، خرد و تجربه می آید، اما متأسفانه، رنج نیز بر سواری می افزاید. پیری ستون فقرات یک واقعیت زندگی است و کمردرد می تواند با گذشت زمان ایجاد شود. درمان زودهنگام کمر درد و انجام اقدامات احتیاطی می تواند به مدیریت درد کمک کند.

بیایید با علل کمردرد مرتبط با افزایش سن و روش های رایج برای تسکین درد در خانه آشنا شویم.

علل کمردرد مرتبط با افزایش سن

با افزایش سن، دیسک های بین مهره ای شروع به خشک شدن، فرسودگی و کوچک شدن می کنند. این می تواند منجر به سفتی و کمردرد شود. باریک شدن ناحیه نخاع یکی دیگر از پدیده های شایع است که به آن تنگی نخاع می گویند. در این حالت فشار به اعصاب نخاعی و نخاع باعث کمردرد می شود.

سایر مشکلات کمر مرتبط با سن که می تواند باعث درد و ناراحتی شود عبارتند از:

  • آرتروز
  • تغییرات دژنراتیو در دیسک ها و مفاصل.
  • پوکی استخوان، یا از دست دادن استخوان
  • از دست دادن قدرت یا کشش عضلانی
  • اسپوندیلولیستزیس

این شرایط می تواند باعث التهاب و تنش روی اعصاب شود و منجر به درد و ناراحتی شود. یک فرد می تواند بیش از یکی از این شرایط را داشته باشد که غیرعادی نیست. خبر خوب این است که راه های زیادی برای درمان دردهای ناشی از افزایش سن وجود دارد، از سریع تا کم تهاجمی. درمان کمردرد گزینه ها.

درمان های رایج کمردرد برای تسکین درد

افزایش فعالیت بدنی

کارشناسان می گویند: “حرکت لوسیون است.” هرچه فعالیت بدنی بیشتری انجام دهید، احساس بهتری خواهید داشت. اگر در طول هر فعالیتی احساس ناراحتی کردید، به دنبال کمک حرفه ای باشید و تمرینات کم تاثیر را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که اگر فعال بمانید، زودتر از آنچه فکر می کنید از درد خلاص خواهید شد.

انجام فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از بهترین راه ها برای ایجاد قدرت و بهبود تعادل و انعطاف پذیری است. با ورزش‌ها و کشش‌های خاص، می‌توانید سلامت کمر خود را بهبود ببخشید و سریع‌تر از درد ناشی از افزایش سن بهبود پیدا کنید.

وضعیت خود را اصلاح کنید

بسیاری از افراد یک قوز خفیف در شانه یا کمی قوس اضافی در پشت را تجربه می کنند. با افزایش سن، این وضعیت نامناسب می‌تواند فشار بیشتری بر ستون فقرات وارد کند و منجر به کمردرد شود. برای جلوگیری از کمردردهای مرتبط با افزایش سن، تا دهه 20 زندگی خود وضعیت خوبی داشته باشید.

استفاده از روش های سرد

کیسه های یخ اولین چیزی است که باید در هنگام بروز کمردرد به سراغ آن بروید. قانون 20-20 را دنبال کنید: یک کیسه یخ را به مدت 20 دقیقه بگذارید و آن را به مدت 20 دقیقه بردارید. حتی می‌توانید از یک کیسه نخود فرنگی منجمد برای استفاده و تسکین التهاب دردناک و اسپاسم عضلانی استفاده کنید.

کاربرد روش های حرارتی

پس از دو یا سه روز، می‌توانید از پدهای گرم‌کننده استفاده کنید یا حمام‌های آب گرم بگیرید تا عضلات پشت را شل کرده و جریان خون را تحریک کنید. از آن سوء استفاده نکنید و از سوختگی خودداری کنید.

او استراحت می کند، اما فقط به طور موقت

افزایش سن می تواند بهبودی شما را کند کند. اما در صورت تمایل می توانید حداکثر 48 ساعت به رختخواب بروید. به گفته متخصصان، استراحت طولانی مدت می تواند مانع از بهبودی شما شود.

در پایان، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان‌های غیر جراحی کمردرد، با یک متخصص ستون فقرات در یک مرکز پزشکی معتبر مانند ANSSI Wellness قرار ملاقات بگذارید و کیف کمری خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید