توکیو فرماندار جدید را انتخاب کرد، کنفرانس هوش مصنوعی شانگهای، BYD کارخانه تایلندی را افتتاح کرد


ما شما را به هفته خود در آسیا دعوت می کنیم.

توکیو برای انتخاب فرماندار جدید بزرگترین شهر جهان پای صندوق های رای می رود، در حالی که بانک مرکزی ژاپن نظرسنجی Tankan را منتشر می کند و تصویری از اعتماد تجاری این کشور ارائه می دهد.

نشست امسال سازمان همکاری شانگهای به رهبری چین در قزاقستان آغاز می شود، اندونزی میزبان کنفرانس اقتصاد سبز است و شرکت خودروسازی الکتریکی BYD قرار است یک کارخانه جدید در تایلند افتتاح کند. سامسونگ درآمد سه ماهه خود را در روز جمعه گزارش می دهد.

با دنبال کردن ما در X، که قبلاً توییتر، @NikkeiAsia بود، از بهترین پوشش آسیا و موارد بیشتر بهره ببرید.

دوشنبه

نظرسنجی بانک مرکزی ژاپن تانکان

نظرسنجی سه ماهه تانکان بانک مرکزی ژاپن احتمالاً به تقاضای خوش‌بینانه برای نیمه‌رساناها و همچنین پیامد رسوایی‌های تست ایمنی در تویوتا، مزدا و چندین خودروساز دیگر بستگی دارد. بر اساس نظرسنجی اقتصاددان QUICK، انتظار می‌رود که اعتماد در میان تولیدکنندگان بزرگ بهبود جزئی را نشان دهد.

سالگرد بازگشت هنگ کنگ به چین

هنگ کنگ 27 سال از بازگشت مستعمره سابق بریتانیا به حاکمیت چین را جشن می گیرد. روزهایی که ساکنان به خیابان ها آمدند و خواستار آزادی شدند، گذشته است، زیرا شهر اکنون تحت قوانین سختگیرانه امنیت ملی است که هم توسط پکن و هم توسط مقامات محلی تحمیل شده است. در همین حال، در سرزمین اصلی، دوشنبه اولین سالگرد قانون ضد جاسوسی به روز شده است که تعریف جاسوسی را گسترش داد و به مقامات اختیارات جدیدی داد.

سهشنبه

انتخابات سنای تایلند

نهادهای انتخاباتی اسامی 200 سناتور جدید را اعلام خواهند کرد که پس از یک روند مبهم که در آن 20 گروه حرفه ای بدون نظر افکار عمومی همکاران خود را نامزد کرده و به آنها رأی دادند، آخرین مرحله بررسی را پشت سر گذاشتند. اگرچه سنای جدید در رای گیری های آینده برای نخست وزیر حرفی برای گفتن نخواهد داشت، اما نظارت بر قوه مجریه و نقشی در تعیین اعضای نهادهای مستقل مانند کمیسیون انتخابات و کمیسیون مبارزه با فساد را حفظ خواهد کرد.

چهار شنبه

نشست سران سازمان همکاری شانگهای

قزاقستان میزبان نشست امسال سازمان همکاری شانگهای است، گروهی به رهبری چین که به عنوان بخشی از تلاش های پکن برای ترویج نظم جهانی جایگزین تلقی می شود. اما اصطکاک بین 9 عضو کامل که شامل هند و پاکستان، ایران، روسیه و چندین کشور آسیای مرکزی می شود، کم نیست.

کارخانه باتری‌سازی هیوندای و ال‌جی برای خودروهای الکتریکی باز می‌شود

گروه هیوندای موتور و ال‌جی انرژی سولوشن قرار است اولین کارخانه باتری خودروهای الکتریکی خود را در اندونزی افتتاح کنند. تاسیسات 1.1 میلیارد دلاری در کنار کارخانه مونتاژ خودروهای برقی هیوندای در استان جاوه غربی ظرفیت تولید باتری های کافی برای تامین انرژی بیش از 150000 خودروی الکتریکی در سال را خواهد داشت.

نمایشگاه اقتصاد سبز در اندونزی در حال برگزاری است

وزارت برنامه ریزی توسعه ملی اندونزی نمایشگاه اقتصاد سبز را از چهارشنبه تا جمعه در جاکارتا برگزار می کند. در میان کسانی که انتظار می رود در این مراسم شرکت کنند، مدیر عامل غول انرژی پرتامینا و رئیس تولید کننده کود، پوپوک اندونزی هستند.

پنج شنبه

کنفرانس هوش مصنوعی شانگهای

شانگهای به دنبال تثبیت خود به عنوان مرکزی برای نوآوری هوش مصنوعی است زیرا میزبان کنفرانس جهانی هوش مصنوعی است زیرا رقابت ایالات متحده در بخش جدید شتاب می گیرد. این رویداد چهار روزه تحت حمایت دولت، آخرین فناوری‌ها را با موضوع «حکم بر هوش مصنوعی برای خوب و برای همه» به نمایش می‌گذارد.

تعرفه های اتحادیه اروپا بر خودروهای برقی چینی

تعرفه‌های موقت اتحادیه اروپا بر خودروهای برقی چینی اعمال می‌شود و توافق ساعت یازدهم بین دو طرف را ممنوع می‌کند. در اواسط ژوئن، اروپا اعلام کرد که تعرفه‌های اضافی تا 38 درصد بر خودروهای وارداتی که توسط دولت چین به‌طور غیرمنصفانه یارانه دریافت می‌کنند، وضع خواهد کرد. اما این اقدام نگرانی‌هایی را در مورد تلافی احتمالی ایجاد کرده است زیرا صادرکننده بزرگ خودرو آلمان برای مصالحه فشار می‌آورد.

BYD کارخانه خود را در تایلند افتتاح کرد

BYD در حال افتتاح یک کارخانه مورد انتظار در تایلند است که در آن قصد دارد سالانه 150000 دستگاه تولید کند. ایجاد قطب های تولید در بازار رو به رشد آسیای جنوب شرقی برای سازندگان خودروهای برقی چینی کلیدی خواهد بود زیرا آنها با چشم انداز تعرفه های سخت اتحادیه اروپا روبرو هستند.

جمعه

سود: سامسونگ الکترونیک

یکشنبه:

توکیو یک رهبر جدید انتخاب می کند

توکیو برای انتخاب فرماندار بعدی خود رای می‌دهد و به رقابت دو هفته‌ای بین یوریکو کوئیکه، که توسط حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن حمایت می‌شود، و رقیب اصلی او، رنیو سایتو، که توسط مخالفان حمایت می‌شود، پایان داد. بیش از 11.5 میلیون توکیویی برای رای دادن ثبت نام کرده اند و رکورد 56 نامزد در برگه های رای حضور دارند. برنده به مدت چهار سال خدمت خواهد کرد و بر بزرگترین بودجه شهرداری ژاپن نظارت خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید