LHC وثیقه برای وثیقه عمران در 9 مورد به پلیس اجازه می دهد تا تحقیقات را انجام دهد


  • واریز وجه به ترتیب تا 24 و 27 اسفند ماه ارائه می شود. در موارد گزارش شده توسط پلیس در اسلام آباد، لاهور
  • آنها می خواهند مرا به بلوچستان ببرند تا با من مانند گیل و سواتی می گوید عمران رفتار کنند

لاهور: دادگاه عالی لاهور (LHC) روز جمعه به عمران خان، نخست وزیر سابق این کشور در 9 مورد سپرده امنیتی اعطا کرد، در حالی که پلیس مجوز تحقیق FIR را علیه رئیس تحریک انصاف پاکستان (PTI) و سایر افراد دخیل در درگیری بین کارگران تحریک انصاف و پلیس داد. در پارک زمان

در همین حال، قاضی طارق سلیم شیخ به فدراسیون و همه استان‌ها دستور داد تا جزئیات کامل FIR را ارائه دهند و یک چهارم از انجام هرگونه اقدام اجرایی علیه عمران خان تا روز دوشنبه، احتیاط‌های مربوطه را ارائه دهند.

واحد اُمید عمران خان
اس قوم کی خاطر اب کپتان کو لانا ہے !! #چلو_چلو_عمران_کے_ساتھ rice.twitter.com/sjHlxw3OUI

— PTI (@PTIofficial) 17 مارس 2023

دادگاه بخش تانک، به ریاست قاضی طارق، درخواست وثیقه هشت FIR را به اتهام مبارزه با تروریسم به ثبت رساند. دادگاه در سه مرکز ثبت شده در لاهور تا 27 مارس و در پنج شهرک در اسلام آباد تا 24 مارس به قید وثیقه به عمران وثیقه داد.

رئیس PTI پس از ترک محل اقامت خود در پارک زمان. این کاروان برای رسیدگی به چندین دادخواست درخواست وثیقه به LHC رسید تا دسترسی به دادگاه های مربوطه و جزئیات FIR ثبت شده علیه او را به دست آورد.

عوام اپنے لیڈر عمرانی عومان اپنے لیڈر عمرانی عوام اپنے لیڈر عمرانی عوام اپنے لیڈر عمرانی ع قیایت پاکستان تلے متحد ہو چکی ، قوم انقلاب کی انب بڑڑھ رها شده است. میں کامیاب ہو گا۔
VC: @BeenishYousaf1 rice.twitter.com/UdfDiAacJh

— PTI (@PTIofficial) 17 مارس 2023

دادگاه در 5 مورد توسط پلیس اسلام آباد و سه پرونده توسط پلیس لاهور به ترتیب تا 24 مارس و 27 مارس وثیقه به رئیس PTI صادر کرد.

عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف، به همراه وکیل خود در ساعت 17:30 در دادگاه حاضر شدند.

وکیل عمران در برابر دادگاه استدلال کرد که پلیس اسلام آباد و لاهور هشت پرونده مختلف را علیه موکلش به اتهام تروریسم ثبت کرده اند. وی همچنین گفت که جزئیات برخی از پرونده ها در دسترس نیست.

روزیک نئے طریقے سے آزمایا جاتاہوں
روز یک تازه عزم لے کے پھر ابھرتاہوں#چلو_چلو_عمران_کے_ساتھ#چلو_چلو_اسلام_آباد_چلو rice.twitter.com/3M7ij18agC

— زیشنیم عمران (@zeeshanimranpti) 17 مارس 2023

با این حال، بنچ خاطرنشان کرد که تنها مواردی را که در آن دادخواست ارائه شده است، بررسی می‌کند و افزود: ما نمی‌توانیم وثیقه عمومی ارائه کنیم.

متعاقباً قرار وثیقه برای رئیس حزب تحریک انصاف در هشت مورد توسط پلیس اسلام آباد و لاهور گزارش شد.

پیش از این قاضی طارق سلیم شیخ عمران خان را به دادگاه احضار کرده بود. در رابطه با وثیقه خود در ساعت 17:30.

▪️از یک سوء قصد جان سالم به در برد
▪️ قرون بعدی پرونده های سیاسی واهی علیه او.
▪️خانه اش مورد حمله قرار گرفت و داخل خانه اش گاز اشک آور پرتاب کرد.
▪️حزب او با بدترین نوع فاشیسم مواجه است.
و همچنان محکم می ایستد و لبخند می زند.
قدرت ایمان و آوام می دهد… https://t.co/nF1jLHQhaC rice.twitter.com/gc1lQEQJN8

— سلمان رضا (@SalmanView) 17 مارس 2023

عمران خان در دو مورد گزارش شده از ایستگاه پلیس رامنا، اسلام آباد، دو مورد گزارش شده از ایستگاه پلیس خانا، اسلام آباد، یک پرونده در ایستگاه پلیس بهارا کاهو، اسلام آباد، و سه مورد گزارش شده در ایستگاه پلیس هیپودروم در لاهور، درخواست وثیقه کرد.

این در حالی است که قاضی طارق سلیم شیخ نیز در پرونده تشکیل شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی سرور علیه راهنمای تحریک انصاف به دلیل کتمان حقایق مرگ کارگر تحریک انصاف (زیله شاه) تا 27 مارس قرار وثیقه صادر کرد.

عوام اپنے لیڈر عمرانی عومان اپنے لیڈر عمرانی عوام اپنے لیڈر عمرانی عوام اپنے لیڈر عمرانی ع قیایت پاکستان تلے متحد ہو چکی ، قوم انقلاب کی انب بڑڑھ رها شده است. میں کامیاب ہو گا۔
VC: @BeenishYousaf1 rice.twitter.com/UdfDiAacJh

— PTI (@PTIofficial) 17 مارس 2023

وکیل عمران در دادگاه استدلال کرد که دادخواست تعهد در پرونده توشاخانا بی اثر شد. وی مدعی شد که پلیس راهنمایی و رانندگی سرور پرونده تشکیل داده است. علیه موکلش و غیره. او مدعی شد که موکلش خواهان محاکمه می باشد و از دادگاه برای اعطای وثیقه در این زمینه درخواست کرد.

علاوه بر این، قاضی طارق سلیم شیخ، مقامات را از استفاده از اقدامات قهری منع کرد. علیه رئیس PTI تا سه شنبه 21 مارس و جزئیات موارد گزارش شده علیه وی را از طریق پنجاب درخواست کرد.

یہ خواجہ وینٹیلیلر کے نام!
خواجه وینٹیلیٹر گن سکتے ہو تو گن لو تم کہتے تھے لوگ نہیں نکلے-😂 rice.twitter.com/76TDubjUjh

— عثمان دار (@UdarOfficial) 17 مارس 2023

دادگاه هنگام رسیدگی به دادخواستی که توسط عمران خان ارائه شده بود، احکام صادر کرد. برای جزئیات موارد گزارش شده علیه او و دیگر رهبران تحریک انصاف در پاکستان.

وکیل عمران از دادگاه خواست تا قبل از اعلام جزئیات پرونده های گزارش شده علیه موکل، متهمان را از اعمال هرگونه اقدام قهری علیه موکل خود امتناع کند.

یک افسر انتظامی استانی به دنبال زمان برای امنیت جزئیات پرونده ها در طول دادگاه بود.

آنها می خواهند با من مانند گیل و سواتی رفتار کنند: عمران

الله کی امان ❤❤️❤️ rice.twitter.com/BARDsOCqgF

— مهندس abbasPTI (@engineerabbas11) 17 مارس 2023

در همین حال، عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف اظهار داشت که دولت می خواهد او را به بلوچستان ببرد تا با او رفتاری مشابه با رهبران تحریک انصاف شهباز گیل و اعظم سواتی داشته باشند.

عمران در گذشته چندین بار دولت فعلی را متهم به توسل به خشونت شدید علیه دو رهبر حزب تحت مراقبت کرده است. هر دو به اتهام فتنه در موارد مختلف دستگیر شدند.

او امروز در جریان جلسه دادرسی گفت: «آنها می‌خواستند مرا ببرند و مستقیماً به بلوچستان ببرند… آنها می‌خواهند با من مانند شهباز گیل و اعظم سواتی رفتار کنند که برای همه شفاف هستند». به گزارش اکسپرس نیوز، در دادگاه عالی لاهور (LHC).

عمران گفت که آماده است روز شنبه در دادگاه حاضر شود، اما دولت به خشونت متوسل شد و به اقامتگاه او در پارک زمان حمله کرد. در لاهور

وی گفت: “تلاشی صورت گرفت، بنابراین تنها درخواست من از دادگاه این است که پرونده دادگاه اسلام آباد به دادگاه دیگری منتقل شود.”

او به دادگاه اطمینان داد که به قانون پنجم اعتقاد دارد و هرگز در زندگی خود قانون را زیر پا نگذاشت. حتی وزیر کشور نیز نسبت به تهدید جان من ابراز نگرانی کرد.

” مکان کجا [Islamabad] دادگاه نگهبانی ندارد… در خیابان پیکان قرار دارد که در آن در گذشته قضات نیز مورد حمله قرار گرفتند.

او دولت پنجم را به دلیل توسل به زور در محل اقامتش شلاق زد. «آنچه برای من در خانه اتفاق افتاد هرگز رخ نداده است و من حتی نمی توانم آن را با کلمات توصیف کنم. چیزها از دست من خارج شده بود آنها با یک ارتش کامل آمدند، انگار می خواستند کشمیر را فتح کنند.
دیدگاهتان را بنویسید