مودی با پوتین ملاقات کرد، سامسونگ تهدید به اعتصاب کرد، فیلیپین-ژاپن “2 به علاوه 2”


ما شما را به هفته خود در آسیا دعوت می کنیم.

تعدادی از رویدادهای دیپلماتیک برای این هفته برنامه ریزی شده است. روز دوشنبه، نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به مسکو می رود، در حالی که ژاپن و فیلیپین در همان روز میزبان نشستی با مقامات ارشد دیپلماتیک و دفاعی خواهند بود. روز سه‌شنبه، نشست سران ناتو به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تشکیل این پیمان نظامی در واشنگتن برگزار می‌شود.

Samsung Electronics، بزرگترین شرکت کره جنوبی از نظر ارزش بازار، روز دوشنبه با اعتصاب احتمالی بزرگترین اتحادیه خود مواجه می شود.

با دنبال کردن ما در X، که قبلاً توییتر، @NikkeiAsia بود، از بهترین پوشش آسیا و موارد بیشتر بهره ببرید.

دوشنبه

هند مودی از مسکو دیدن کرد

هند مودی به دعوت رئیس جمهور پوتین در یک سفر دو روزه به روسیه سفر خواهد کرد. نشست‌های سالانه بین دو کشور از سال 2000 برگزار می‌شود، اما آخرین نشست این کشور در سال 2021 و زمانی که رهبر روسیه از دهلی نو بازدید کرد، برگزار شد. این اولین سفر خارجی مودی برای دیدار با یک رئیس دولت از زمان سوگند او برای سومین دوره ریاست جمهوری در ژوئن است. او در اواسط ژوئن برای شرکت در اجلاس G7 به ایتالیا رفت.

اتحادیه کارگری سامسونگ برای اعتصاب آماده می شود

بزرگترین اتحادیه سامسونگ الکترونیکس قرار است یک اعتصاب سه روزه را در کره جنوبی آغاز کند. اتحادیه ملی Samsung Electronics از 28000 عضو خود خواسته است تا در دفتر Hwaseong در جنوب سئول تجمعی برگزار کنند و خواستار افزایش بیش از 3 درصدی در حقوق پایه و تغییر در سیاست پاداش “غیر شفاف” خود شوند. اتحادیه از رئیس لی جائه یونگ خواست تا خواسته های کارگران را برآورده کند و او را “عروسک خیمه شب بازی” خواند که حاضر به رویارویی با آنها نیست.

ژاپن و فیلیپین 2 به علاوه 2 مذاکره دارند

وزرای دفاع و امور خارجه فیلیپین و ژاپن در مانیل برای یک سری گفتگوها با هدف تقویت شراکت استراتژیک خود نشسته اند. گفت‌وگوهای دو به علاوه دو دومین نشست این کشورها است، اما اولین دیدار برای دولت فردیناند مارکوس جونیور. آنها در بحبوحه تنش های فزاینده بین مانیل و پکن در دریای چین جنوبی آمده اند. در راس دستور کار، امضای توافقنامه دسترسی نیروها بین فیلیپین و ژاپن خواهد بود، پیمانی که آموزش و همکاری مشترک نظامی را ارتقا می دهد.

دومین سالگرد ترور شینزو آبه

روز دوشنبه دو سال از ترور شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن در حین مبارزات انتخاباتی برای مجلس علیا در سال 2022 می گذرد. میزی برای مردم برای گذاشتن گل در محل قتل در نارا در غرب ژاپن چیده شد. محاکمه تتسویا یاماگامی متهم به قتل آبه ادامه دارد.

سهشنبه

نشست سران ناتو در واشنگتن آغاز شد

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، رهبران ناتو را در سالن اجتماعات ملون، جایی که پیمان آتلانتیک شمالی در 4 آوریل 1949 امضا شد، که اتحاد بین المللی را ایجاد کرد، پذیرایی خواهد کرد. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن و یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، مذاکراتی را با ناتو در مورد چگونگی تعمیق همکاری با این گروه در زمینه امنیت آغاز خواهند کرد. رهبران استرالیا و نیوزلند نیز شرکت خواهند کرد. انتظار می‌رود این اجلاس سه روزه در اولین سند مشترک ناتو با چهار کشور غیرعضو ناتو، که جزئیات همکاری در مورد موضوعاتی مانند امنیت سایبری و مقابله با اطلاعات نادرست در منطقه آسیا و اقیانوسیه را شرح می‌دهد، به پایان برسد. کیشیدا پس از اجلاس سران برای گفتگو با صدراعظم اولاف شولتز به آلمان می رود.

سیاست پولی: مالزی

چهار شنبه

مجمع اقتصادی ژاپن-عربی

ژاپن و اتحادیه کشورهای عربی میزبان یک مجمع اقتصادی دو روزه ژاپن و عرب در توکیو خواهند بود که از روز چهارشنبه آغاز می شود. این مجمع شامل یک کنفرانس وزیران برای بحث در مورد راه های تقویت روابط اقتصادی بین ژاپن و کشورهای عربی و یک کنفرانس اقتصادی و تجاری دولتی-خصوصی برای توسعه همکاری های تجاری است. این انجمن در سال 2009 ایجاد شد.

CPI چین

چین داده‌های تورم ماه ژوئن را منتشر می‌کند زیرا نگرانی‌ها در مورد تقاضای ضعیف مصرف‌کننده اقتصاد شماره 2 جهان را متزلزل کرده است. قیمت ها در ماه مه تنها 0.3 درصد افزایش یافت.

پنج شنبه

سود: خرده فروش سریع (صاحب Uniqlo)

جمعه

آمار تجارت چین

آمار تجارت چین ارزیابی روابط تجاری این کشور با سایر نقاط جهان را در بحبوحه نگرانی فزاینده در مورد جریان صادرات چین ارائه می دهد.

تولید ناخالص داخلی: سنگاپور Q2

اعتبار: ریوهین کیکاکو (مالک Muji)دیدگاهتان را بنویسید