ائتلاف چپ در انتخابات فرانسه پیشتاز است، هیچ اکثریت مطلقی وجود ندارد: اولین برآوردها


پاریس (رویترز) – فرانسه در انتخابات روز یکشنبه به سمت پارلمان معلق پیش رفت که ائتلاف چپ به طور غیرمنتظره ای نسبت به راست افراطی جایگاه اول را به دست آورد، در یک ناراحتی بزرگ که باید مجلس ملی مارین لوپن را از حکومت بر انتخابات منع می کرد. دولت.

در صورت تایید نتیجه، مجلس به سه گروه بزرگ با تریبون های بسیار متفاوت و بدون سنت همکاری تقسیم می شود.

این به طور بالقوه می تواند یک دوره بی ثباتی را منعکس کند، مگر اینکه چپ بتواند با احزاب دیگر برای همکاری با یکدیگر معامله کند.

بر اساس نظرسنجی ها بر اساس نتایج اولیه نظرسنجی، پیش بینی می شد که ائتلاف جناح چپ بین 172 تا 215 کرسی از 577 کرسی را کسب کند. این پیش بینی ها معمولا قابل اعتماد هستند.

در هر صورت، نتیجه برای امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، تحقیرآمیز بود، زیرا پیش‌بینی می‌شد که اتحاد میانه‌روی او برای حمایت از اولین نامزدی ریاست‌جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۷ در جایگاه دوم قرار گیرد و ۱۵۰ تا ۱۸۰ کرسی به دست آورد.

اما این یک ناامیدی بزرگ برای حزب ملی گرای مارین لوپن و حزب ملی (RN) است.

تخمین زده می شود که RN که باید در چند هفته دیگر در انتخابات پیروز شود، بین 115 تا 155 کرسی به دست خواهد آورد.

اولین نتایج رسمی اواخر روز یکشنبه انتظار می‌رفت که نتایج برای اکثر حوزه‌های انتخابیه، اگر نگوییم همه، احتمالاً تا پایان روز یا در ساعات اولیه روز دوشنبه اعلام می‌شود.

رای دهندگان ماکرون و ائتلاف حاکم او را به خاطر بحران هزینه زندگی و شکست خدمات عمومی و همچنین مهاجرت و امنیت مجازات کرده اند.

لوپن و حزبش با موفقیت از این نارضایتی ها استفاده کردند و جذابیت آنها را فراتر از سنگرهای سنتی خود در امتداد سواحل مدیترانه و در کمربند زنگ شمال کشور گسترش دادند.

اما ائتلاف چپ موفق شد آنها را از وهله اول کنار بگذارد.

این تا حدودی به دلیل همکاری محدود میان ائتلاف میانه‌روی ماکرون با هم و چپ بود که هدف آن جلوگیری از به قدرت رسیدن راست افراطی بود. رقبای لوپن بیش از دویست نامزد را از رقابت سه جانبه در دور دوم کنار کشیدند تا بتوانند رای واحدی علیه RN ایجاد کنند.

قانون اساسی می گوید که انتخابات پارلمانی جدید نمی تواند ظرف یک سال آینده برگزار شود، بنابراین تکرار فوری رای گزینه ای نیست.دیدگاهتان را بنویسید