نامه نیکی آسیا از سردبیر: معضل سوخت میانمار


درود از Nikkei Asia. اوضاع در میانمار بدتر و بدتر می شود. به گفته یک تاجر ژاپنی در یانگون که اخیراً با او صحبت کردم، برق فقط برای چند ساعت در روز در دسترس است و مابقی زمان به ژنراتورهای دیزلی نیاز است. اتصال نیز ناپایدار است، هم اتصال تلفن و هم اینترنت اغلب قطع می شود.

به سختی می توان تصویر روشنی از چگونگی جنگ در یانگون به دست آورد، اما یک تاجر به من گفت که کارکنان محلی دفتر او هر روز نگران این پیش نویس هستند. در همین حال، دستگیری اخیر یک مدیر اجرایی ژاپنی توسط مقامات میانماری محافل تجاری را شوکه کرده است. او به اتهام فروش برنج به قیمت متورم بازداشت شد، اگرچه تا حد زیادی مسئول هزینه های صعود به دولت بود.

با عمیق تر شدن هرج و مرج ناشی از آن درگیری، بیگ استوری این هفته بررسی می کند که آیا رژیم نظامی میانمار واقعاً می تواند در مواجهه با چالش های لجستیکی فزاینده به جنگ ادامه دهد یا خیر. مقامات نظامی در حال تلاش برای واردات سوخت برای دور زدن تحریم های اقتصادی غرب هستند، در حالی که مشکلات اقتصادی کشور تنها در حال افزایش است.

در حالی که میانمار تحت فشار فزاینده تحریم‌های غرب قرار دارد، چین، یکی از معدود کشورهایی که با نای پی‌تاو روابط اقتصادی دارد، نشستی را برگزار می‌کند که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید که به عنوان پلنوم سوم شناخته می‌شود. در شرایط کسادی بازار املاک و کاهش تقاضای داخلی، همه به نتایج این نشست نگاه می کنند. آسیا بینش ما آنچه را که در آنجا مورد بحث قرار خواهد گرفت، توضیح می دهد.

کره جنوبی به عنوان یکی از سخت ترین بازارها برای کسب و کارهای ارسال غذا شناخته می شود. این بخش در طول همه‌گیری COVID-19 توسعه یافت، زمانی که غذا خوردن در بیرون از خانه محدود شد. اما طبق مقاله مجله Business Spotlight این هفته، این رشد متوقف شده است و جنگ قیمتی شدیدی را به وجود آورده است.

بخش زندگی و هنر ما راهنمای بوتان دارد. این کشور به طور گسترده به عنوان یکی از شادترین ملت ها شناخته می شود، اما تاریخ برخی از نقاط برجسته کمتر شناخته شده این پادشاهی کوچک بودایی را معرفی می کند.

در نهایت، نیکی ویو در مجله این هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می پردازد. ما تحلیل های زیادی در مورد این رای مهم ارائه می دهیم که مطمئناً تأثیر زیادی بر آسیا خواهد داشت. با پایان اولین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده، نتیجه انتخابات حتی کمتر روشن شده است.

آخر هفته فوق العاده ای را برای شما آرزو می کنیم!

شین ناکایاما

سردبیر Nikkei Asia

برای خبرنامه هفتگی انتخاب سردبیر ما در اینجا ثبت نام کنید.

من را در X (تویتر سابق) دنبال کنید @ShinNakayama_NAدیدگاهتان را بنویسید