ایران رئیس جمهور جدید انتخاب می کند، چین با مجلس مقننه ملاقات می کند، تولید ناخالص داخلی ویتنام


ما شما را به هفته خود در آسیا دعوت می کنیم.

ایران در این هفته رئیس‌جمهور جدیدی را انتخاب می‌کند، در حالی که مغول‌ها به سمت انتخابات پارلمانی می‌روند که در آن سیاست‌های مبارزه با فساد در دستور کار قرار دارد.

با پایان یافتن انتخابات هند، جلسه جدید پارلمان این ماه آغاز می شود. مجلس عالی چین در پکن تشکیل جلسه می دهد، در حالی که ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی اولین مذاکرات وزرای صنعت خود را در واشنگتن برگزار می کنند. خودروساز جیلی درآمد خود را در روز جمعه گزارش داد.

با دنبال کردن ما در X، که قبلا توییتر، @NikkeiAsia بود، از بهترین پوشش آسیا و موارد بیشتر بهره ببرید.

دوشنبه

پارلمان هند کار خود را از سر گرفت

هند پس از آن که حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) پس از انتخابات ژوئن برای سومین دوره قدرت را به دست آورد، جلسه پارلمانی جدید را آغاز می کند، البته کمتر از اکثریت واحدی که برای یک دهه در اختیار داشت.

توسعه دهندگان چینی در دادگاه

توسعه دهندگان املاک چینی Kaisa Group Holdings و Shimao این هفته در هنگ کنگ به دلیل درخواست انحلال در بحبوحه بحران بی امان املاک و مستغلات در این کشور با روند قانونی مواجه شدند. جلسه دادگاه قیسا برای روز دوشنبه و شیما برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است.

سهشنبه

داووس در دالیان

کنفرانس مجمع جهانی اقتصاد “تابستان داووس” در دالیان چین افتتاح شد. حدود 1500 رهبر کسب و کار و دیگر افراد برجسته گرد هم می آیند تا در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی، هوش مصنوعی، تغییرات آب و هوا و موضوعات دیگر بحث کنند.

بالاترین نهاد قانونگذاری چین در حال برگزاری است

کمیته دائمی کنگره ملی خلق برای یک نشست چهار روزه در پکن تشکیل جلسه می دهد. مجلس عالی چین 10 لایحه را در دستور کار خود دارد، از جمله لایحه ای که به دلیل تلاش برای ممنوع کردن رفتارها و لباس هایی که به احساسات مردم چین آسیب می زند، ابروهایی را برانگیخته است. اصلاحات مورد انتظار است.

سونی AGM

گروه سونی نشست سالانه سهامداران را برگزار می کند که معاملات بالقوه خرید در سرفصل خبرها قرار دارد. در اواسط ژوئن، سونی پیکچرز اینترتینمنت سینمای زنجیره‌ای آمریکایی Alamo Drafthouse را خریداری کرد و رسانه‌ها گزارش دادند که این شرکت در حال مذاکره برای خرید غول فیلم و تلویزیون آمریکایی پارامونت است.

کاوشگر ماه چینی

کاوشگر ماه Chang'e 6 چین قرار است با اولین نمونه های جمع آوری شده از سمت دور ماه به زمین بازگردد. تکمیل این ماموریت، اگر طبق برنامه پیش برود، جهشی دیگر در تسریع برنامه فضایی چین خواهد بود که به ایالات متحده فرصتی برای کسب درآمد می دهد.

چهار شنبه

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی اولین مذاکرات وزرای صنعت را برگزار کردند

ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی اولین نشست سه جانبه وزرای صنعت خود را در واشنگتن برگزار می کنند، جایی که بنا بر گزارش ها، آنها قصد دارند همکاری در توسعه فناوری برای مقابله با چین و روسیه را تایید کنند. این نشست در حالی برگزار شد که سران سه کشور به توافق رسیدند تا نشست های منظم وزرای صنعت را در جریان اجلاس کمپ دیوید در ماه اوت برگزار کنند.

پنج شنبه

مناظره ریاست جمهوری آمریکا

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 در آتلانتا با یکدیگر دیدار خواهند کرد. این رویداد 90 دقیقه ای در یک استودیو بدون تماشاگر برگزار می شود. میکروفن کاندیداها در طول برنامه خاموش می شود، به جز زمانی که نوبت آنها برای صحبت باشد

سیاست پولی: ترکیه، فیلیپین

جمعه

ایران رئیس جمهور جدید انتخاب می کند

انتخابات ریاست جمهوری ایران پس از کشته شدن ابراهیم رئیسی در سانحه سقوط هلیکوپتر برگزار می شود. محمدبکر کلیباف، رئیس مجلس، یکی از گزینه های مورد علاقه برای این سمت است.

مغول ها به پای صندوق های رای می روند

مغولستان اولین انتخابات خود را بر اساس سیستم جدید برگزار می کند که پارلمان را از 76 به 126 کرسی افزایش می دهد. گومباخوف زندانشاتر، رئیس پارلمان اخیراً به انجمن نیکی گفت که “اصلاحات سیاسی و حقوقی قابل توجهی برای از بین بردن فساد، تقویت حاکمیت قانون و تضمین شفافیت در حال انجام است.”

سود: هلدینگ خودرو جیلی

شنبه

اقتصاد ویتنام

ویتنام قرار است داده های تولید ناخالص داخلی را برای سه ماهه دوم و نیمه اول سال 2024 منتشر کند. بهبودی از COVID-19 به تعویق افتاده است زیرا ارز و مصرف داخلی ضعیف باقی مانده است، اگرچه واردات و صادرات افزایش یافته است و سرمایه گذاری خارجی در مراکز زنجیره تامین شتاب خود را حفظ کرده است.

یکشنبه

فعالیت کارخانه چینی

چین داده‌های شاخص مدیران خرید خود را برای ماه ژوئن منتشر می‌کند و آخرین تصویر از فعالیت کارخانه‌ها را در بحبوحه تنش‌ها بر سر آنچه که غرب به عنوان «مازاد ظرفیت» صنعتی خود می‌داند، ارائه می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید