تویوتا AGM، لایحه ازدواج همجنسگرایان تایلندی، مجمع سیاست اندونزی


ما شما را به هفته خود در آسیا دعوت می کنیم.

تویوتا موتور مجمع عمومی سالانه خود را برگزار می کند و غول خودروسازی امیدوار است که رسوایی ایمنی را در آینه عقب خود به نمایش بگذارد، زیرا توکیو مسابقه ای را آغاز می کند تا ببیند چه کسی رهبر بعدی بزرگترین شهر جهان خواهد بود.

اوایل این هفته، نخست وزیر چین، لی کیانگ، پیش از سفر رسمی به مالزی، در استرالیا به سر می برد. به نظر می‌رسد تایلند لایحه‌ای را تصویب کند که اجازه ازدواج همجنس‌گرایان را می‌دهد و انتظار می‌رود تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر سابق، با اتهام توهین به نظام سلطنتی این کشور در جنوب شرق آسیا روبرو شود.

چین، اندونزی و استرالیا نشست های سیاست پولی برگزار می کنند.

با دنبال کردن ما در X، که قبلاً توییتر، @NikkeiAsia بود، از بهترین پوشش آسیا و موارد بیشتر بهره ببرید.

دوشنبه

داده های اقتصادی چین

چین مجموعه‌ای از آمارهای اقتصادی را برای ماه می منتشر خواهد کرد – از جمله ارقام مربوط به تولید صنعتی، خرده‌فروشی و سرمایه‌گذاری – در حالی که بانک مرکزی در مورد نرخ وام میان‌مدت سالانه تصمیم می‌گیرد.

نخست چین داون آندر

لی پس از بازدید از نیوزلند در یک تور چهار روزه استرالیا است. او قرار است روز دوشنبه وارد کانبرا شود، جایی که مراسم استقبال رسمی از او برگزار می‌شود و قبل از بیان بیانیه مشترک، با نخست‌وزیر آنتونی آلبانیز در مجلس پارلمان گفتگو خواهد کرد. قرار است روز سه شنبه دومین رهبر چین به مالزی برود.

نخست وزیر نیوزلند در ژاپن

کریستوفر لوکسون نخست وزیر نیوزیلند برای دیدار با نخست وزیر فومیو کیشیدا به ژاپن سفر خواهد کرد. این اولین سفر لوکسون به ژاپن از زمان روی کار آمدن او در نوامبر است. انتظار می رود رهبران دو کشور در مورد گسترش روابط تجاری و همکاری های تجاری و همچنین تبادل نظر در مورد وضعیت ژئوپلیتیکی فزاینده در منطقه هند و اقیانوس آرام گفتگو کنند.

سهشنبه

تویوتای رسوایی AGM برگزار می کند

مجمع عمومی سالانه تویوتا موتور قرار است تا رئیس آکیو تویودا را در کانون توجه قرار دهد زیرا این خودروساز با یک رسوایی ایمنی دست و پنجه نرم می کند. نظرات تویودا و رئیس جمهور کوجی ساتو به دقت زیر نظر خواهد بود زیرا برخی از شرکت های نیابتی به سرمایه گذاران توصیه کرده اند که علیه انتصاب مجدد تویودا به عنوان مدیر رأی دهند. در اوایل ماه جاری، غول خودروسازی به دنبال تخلف سه شرکت این گروه در تست‌های ایمنی به تخلفات خود اعتراف کرد.

سنای تایلند به لایحه ازدواج همجنسگرایان رای مثبت داد

تلاش تایلند برای اعطای حقوق برابر ازدواج به زوج‌های دگرباش جنسی می‌تواند مانع نهایی قانونی خود را برطرف کند، اگر سنا به لایحه‌ای که در ماه مارس توسط مجلس سفلی به تصویب رسید رای دهد. زوج‌های همجنس می‌توانند ۱۲۰ روز پس از انتشار این قانون در روزنامه سلطنتی، ثبت ازدواج خود را آغاز کنند و در انتظار بررسی قضایی باشد.

در تایلند، تاکسین با پرونده توهین به دولت سلطنتی مواجه است

انتظار می رود تاکسین در سال 2015 در مصاحبه ای با رسانه های خارجی با اتهام توهین به نظام پادشاهی محترم کشور روبرو شود. نخست وزیر 74 ساله سابق این اتهامات را رد می کند. انتقاد از سلطنت بر اساس قانون توهین به مقدسات در تایلند که یکی از سخت ترین قوانین در نوع خود در جهان است، ممنوع است.

سیاست پولی: استرالیا

پنج شنبه

برای رهبری بزرگترین شهر جهان مسابقه دهید

مبارزات انتخاباتی فرمانداری توکیو آغاز می شود: یوریکو کویکه، رئیس فعلی، برای سومین بار در برابر رنیو سایتو، یکی از اعضای صریح مجلس بالا از حزب مخالف دموکرات مشروطه، نامزد می شود. هفته گذشته، کوئیکه حمایت شعبه توکیو حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن را به دست آورد، در حالی که رنیو، که به نام خودش نامیده می شود، اعلام کرد که حزب خود را ترک می کند تا به عنوان یک حزب مستقل نامزد شود. مبارزه بین زنان در شعب اخذ رای در 7 جولای پایان می یابد.

سیاست پولی: چین، اندونزی

جمعه

تایوان در مورد اختیارات پارلمانی رای می دهد

مجلس مقننه تحت کنترل مخالفان تایوان قرار است رای دیگری درباره لایحه جنجالی برگزار کند که قدرت پارلمان را تقویت می کند و منتقدان می گویند لای چینگ ته رئیس جمهور این کشور را تضعیف می کند. این لایحه قبلاً توسط اتحاد کومینتانگ و حزب مردم تایوان تصویب شده بود، اما دولت حزب دموکراتیک مترقی لای آن را برای بررسی مجدد به پارلمان فرستاد.

شنبه

خانواده سلطنتی ژاپن با پادشاه بریتانیا دیدار خواهند کرد

ناروهیتو امپراتور ژاپن و ملکه ماساکو از روز شنبه به بریتانیا سفر خواهند کرد و از 25 تا 27 ژوئن سه روز را مهمان پادشاه چارلز سوم خواهند بود. دیدار این زوج امپراتوری شامل مراسم استقبال و شامی است که توسط چارلز و همسرش برگزار می شود. این اولین سفر ناروهیتو به بریتانیا از سپتامبر 2022 است که در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم شرکت کرد.دیدگاهتان را بنویسید