نوکیا برای اولین بار پس از 60 سال، لوگوی نمادین خود را دوباره طراحی کرد


نوکیا، یک غول قدیمی تلفن های هوشمند و اکنون یک شرکت مخابراتی، از هویت نام تجاری جدید خود برای نشان دادن تغییر استراتژی رونمایی کرده است. یعنی، این شرکت برای اولین بار پس از 60 سال، لوگوی نمادین خود را دوباره طراحی کرد تا برند خود را دوباره راه اندازی کند و از ارتباط با تلفن ها دور شود.

تغییرات چشمگیر هستند: تایپ فیس آبی نمادین Yale که به شدت با نوکیا و شعار برند مرتبط بود، از بین رفته است. ارتباط مردم. لوگوی جدید از پنج شکل مختلف تشکیل شده است که کلمه NOKIA را تشکیل می دهد. رنگ آبی نمادین لوگوی قدیمی برای طیف وسیعی از رنگ ها بسته به استفاده حذف شده است.

پکا لوندمارک، مدیر عامل نوکیا به بلومبرگ توضیح داد: «در ذهن اکثر مردم، ما هنوز یک برند موفق تلفن همراه هستیم، اما نوکیا در مورد آن نیست. وی افزود: “ما می خواهیم یک برند جدید راه اندازی کنیم که تمرکز زیادی روی شبکه ها و دیجیتالی شدن صنعتی دارد که کاملاً متفاوت از تلفن های همراه قدیمی است.”

نوکیا در یک پست وبلاگی گفت: “ما در حال به روز رسانی استراتژی خود هستیم، و به عنوان یک عامل کلیدی، ما همچنین برند خود را به روز می کنیم تا نشان دهد که امروز چه کسی هستیم: یک رهبر نوآوری فناوری B2B که در آینده جایی که شبکه ها با ابر ملاقات می کنند، پیشگام است.”

لوندمارک گفت استراتژی شرکت شامل سه مرحله است: تنظیم مجدد، شتاب و مقیاس. با تکمیل مرحله اول، مرحله دوم شروع می شود.

اگرچه نوکیا همچنان به دنبال توسعه تجارت ارائه دهنده خدمات خود است، جایی که تجهیزات را به شرکت های مخابراتی می فروشد، اما تمرکز اصلی آن اکنون بر فروش تجهیزات به سایر مشاغل است.

لازم به ذکر است که تجارت گوشی نوکیا از سال 2014، زمانی که این شرکت آن را به مایکروسافت فروخت، بخشی از نوکیا نبوده است و این معامله در نهایت یک فاجعه بود.
دیدگاهتان را بنویسید