نخست وزیر: گمانه زنی ها درباره برنامه هسته ای و موشکی پاکستان گمراه کننده است


اسلام آباد: شهباز شریف، نخست وزیر روز پنجشنبه، او گفت که فرضیات گمراه کننده در مورد برنامه توانمندی های هسته ای و موشکی پاکستان ناموفق بوده است، زیرا اقدامات امنیتی سختگیرانه، قوی و چندلایه، که به طور مناسب توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) تایید شده است، وجود دارد.

نخست وزیر در توییتی نوشت: «اقدامات امنیتی قوی، مستحکم و چند لایه، که به درستی توسط آژانس تایید شده است، وجود دارد. برنامه هسته ای ما نشان دهنده یک اجماع تزلزل ناپذیر ملت برای مهار است.»

مفروضات گمراه کننده در مورد برنامه توانمندی های هسته ای و موشکی پاکستان ناراضی است. تدابیر امنیتی دقیق، قابل اعتماد و چند لایه، که به طور مقتضی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید شده است. برنامه هسته ای ما نشان دهنده اجماع تزلزل ناپذیر ملت برای مهار است.

— شهباز شریف (@CMShehbaz) 16 مارس 2023

دفتر نخست وزیر سابق (PMO) روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت که برنامه هسته ای و موشکی پاکستان یک سرمایه ملی است که با حسادت توسط دولت محافظت می شود. در این بیانیه آمده است: «پاکستان کاملاً روشن کرده است که برنامه هسته‌ای و موشکی این کشور کاملاً ایمن، امن است و تحت هیچ گونه فشار یا فشاری قرار نمی‌گیرد».

برنامه پاکستان جوری و میزائل که حوالی سے سوشل و پرنٹ میڈیا میڪرد در حال گردش است، پریس ریلیزز، سوالات و سوالات مختلف رنگ دیا جا رها ہے،

– دولت پاکستان (@GovtofPakistan) 16 مارس 2023

این بیانیه در پی آخرین بیانیه ها، بیانیه های مطبوعاتی، تحقیقات و اتهامات مختلف در مورد برنامه هسته ای و موشکی پاکستان منتشر شده در رسانه های اجتماعی و مکتوب منتشر شده است.

به وضوح کیا جاتا می‌گوید که به وضوح کیا جاتا در پاکستان است که می‌تواند برنامه‌های برنامه‌ریزی شده به طور کامل محفوظ، فول پروف و هرکسی باشد که می‌خواهد آه ماورا باشد.

– دولت پاکستان (@GovtofPakistan) 16 مارس 2023

دولت گفت که برنامه هسته ای و موشکی این کشور به طور کامل در خدمت هدفی است که این توانایی توسعه یافته است.

پورا کرتا ہے جس کے لیے یہ صلاحیت ڪیار یہ صلاحیت ڪیار یہ

– دولت پاکستان (@GovtofPakistan) 16 مارس 2023

فدراسیون و استان ها باید برای رفاه عمومی با هم همکاری کنند.

نخست وزیر محمد شهباز شریف گفت که فدراسیون و استان ها باید برای رفاه توده ها با یکدیگر همکاری کنند.

این نظرات در این دیدار بیان شد. با سید مراد علی شاه، وزیر ارشد سند، که از او خواسته بود روز پنجشنبه در اسلام آباد حضور داشته باشد.

وزیراعظم شهباز شریف سے وزیر اعلیٰ سندھ سید مراد علی شاه کی ملاقات کرد

ملاقات میں صوبه سندھ سے مربوط به امور پر بات چیت و ملک کی مجموعی بات چیت و ملک کی مجموعی ر بات چیت و ملک کیمععی ر بای چیت و ملک کی مجموعی سیاسی چیورت ملک بھی مگر

ملات ym وف وزی وزیship inct lfaہ # #ی احimes اقlf اوور وزی وزیر اق ای#ipe does nottz از اق اق اق امرداوoul ای iod موراراoff yet rice.twitter.com/oSDb87z0HO

– دولت پاکستان (@GovtofPakistan) 16 مارس 2023

اوضاع عمومی سیاسی کشور، علاوه بر مسائل مربوط به استان سند، موضوع بحث در این نشست شد. نخست وزیر گفت که پروژه های توسعه ای که توسط دولت فدرال در سند آغاز شده است به زودی تکمیل خواهد شد.

وی گفت: پروژه تار کول نه تنها نیازهای انرژی کشور را تامین می کند، بلکه بروشورهای جدیدی را برای توسعه در منطقه پنجم باز می کند. احسن اقبال وزیر برنامه ریزی و سردار ایاز صادق وزیر امور اقتصادی نیز در این دیدار حضور داشتند.

در همین حال، دکتر فوزیه صدیقی، خواهر دکتر عافیه صدیقی، به نام نخست وزیر محمد شهباز شریف، روز پنجشنبه در اسلام آباد حضور دارد.

وی در این دیدار از اقدامات دولت برای سلامتی دکتر عافیه قدردانی کرد و از دولت خواست تا تلاش ها برای آزادی زودهنگام دکتر عافیه را تسریع بخشد.

rice.twitter.com/9O77fBVt0x

– دولت پاکستان (@GovtofPakistan) 16 مارس 2023

نخست وزیر به دکتر فوسیه صدیقی از حمایت کامل دولت ها اطمینان داد. وی از زحمات بی دریغ دکتر فوسیا قدردانی کرد. در پیگیری عدالت برای خواهرش و برای سلامتی و تندرستی دکتر عافیه دعا کرد.

نخست وزیر همچنین به وزارت امور خارجه دستور داد تا برای رفاه و آسایش دکتر عافیه و آزادی زودهنگام وی به طور کامل به دولت ایالات متحده و نمایندگی پاکستان در واشنگتن مشغول باشد.

گفتنی است محمد نواز شریف نخست وزیر پیشین نیز برای آزادی دکتر عافیه تلاش زیادی کرده بود.

توسعه پاکستان با ظهور بلوچستان مرتبط است

در همین حال، شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که توسعه پاکستان بدون توسعه بلوچستان امکان پذیر نیست. نخست وزیر شهباز با ملک عبدالولی خان کاکر، فرماندار بلوچستان گفتگو کرد. که به او زنگ زد او پنجشنبه اینجاست.

وزیراعظم شہباز شریف سے گورنر بلوچستان ملک عبدالولی کاکڑ کی ملاقات

ملاقات میں صوبه بلوچستان کے مدیریت ام rice.twitter.com/pXRo1RSsip

– دولت پاکستان (@GovtofPakistan) 16 مارس 2023

نخست وزیر گفت که توسعه و رفاه بلوچستان در اولویت های اصلی دولت فدرال قرار دارد. امور اداری استان، اوضاع عمومی سیاسی کشور و استان و سایر موضوعات در این دیدار در مورد منافع دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.

نخست وزیر به سلامت مولانا فضل الرحمن علاقه مند است

از سوی دیگر، نخست وزیر شهباز شریف روز پنجشنبه وارد این اقامتگاه شد. مولانا فضل الرحمن، از جمعیت علمای اسلام، برای جویا شدن از سلامتی وی.

در این دیدار قرار بود وزیر ارتباطات مولانا اسد محمود و مولانا لطف الرحمان نیز حضور داشته باشد.

نخست وزیر جویای احوال و سلامتی مولانا فضل الرحمن شد و برای شفای زودهنگام آن دعا کرد و برای وی آرزوی سلامتی کرد.

دو رهبر همچنین درباره وضعیت سیاسی کنونی یک کشور به تفصیل گفتگو کردند.
دیدگاهتان را بنویسید