رقابت ریاست جمهوری ایران، تورم چین، نشست سیاست بانک مرکزی ژاپن


ما شما را به هفته خود در آسیا دعوت می کنیم.

ایران در حال آماده شدن برای انتخاب رئیس جمهور جدید پس از مرگ ابراهیم رئیسی در سانحه هلیکوپتر در ماه گذشته است، در حالی که تحقیقات ضد یارانه اروپا که می تواند تعرفه های جدیدی را بر خودروهای برقی چینی اعمال کند به پایان نزدیک می شود.

چین آمار تورم را در روز چهارشنبه منتشر می کند و بانک ژاپن جلسه سیاست گذاری ماهانه خود را در اواخر هفته برگزار می کند.

با دنبال کردن ما در X، که قبلاً توییتر، @NikkeiAsia بود، از بهترین پوشش آسیا و موارد بیشتر بهره ببرید.

دوشنبه

رهبر جدید ایران

شورای نگهبان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 28 ژوئن این کشور را برای جانشینی ابراهیم رئیسی که در اردیبهشت ماه در سانحه سقوط هلیکوپتر جان باخت، معرفی می کند. رسانه های دولتی گزارش می دهند که محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، فرمانده سابق سپاه پاسداران که در دو انتخابات ریاست جمهوری قبلی شکست خورده، در میان نامزدها حضور دارد. سایر امضاکنندگان برجسته عبارتند از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور تندرو سابق و علی لاریجانی، رئیس جمهور سابق، محافظه کار برجسته و از دستیاران آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب.

همکاری دفاعی و صنعتی

در توکیو، ایالات متحده و ژاپن نشست افتتاحیه مجمع همکاری های صنعتی دفاعی، تدارکات و تامین (DICAS) را برگزار می کنند. ویلیام لاپلانت، معاون وزیر دفاع در امور تدارکات و ماساکی فوکاساوا، کمیسر آژانس تدارکات، فناوری و لجستیک ژاپن، با نمایندگان پیمانکاران دفاعی ایالات متحده و ژاپن دیدار کردند تا در مورد تولید مشترک موشک ها و تعمیر کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده در کارخانه های کشتی سازی خصوصی ژاپن گفتگو کنند.

مذاکرات هسته ای آمریکا و کره جنوبی

آمریکا و کره جنوبی سومین نشست گروه مشورتی هسته‌ای (NCG) را در سئول برگزار می‌کنند تا راه‌های بیشتر مهار تهدید هسته‌ای کره شمالی را بررسی کنند. NCG که بر اساس بیانیه واشنگتن در جریان دیدار جو بایدن و یون سوک یول در آوریل گذشته تأسیس شد، میزبان بازدید از یک زیردریایی موشک بالستیک اتمی کلاس اوهایو از بندر بوسان در ژوئن گذشته بود که اولین بازدید از این نوع بود. توسط یک زیردریایی موشک بالستیک از چهار سال گذشته. دهه ها

نشست سیاست پاکستان

بر اساس نظرسنجی رویترز از ناظران بازار، انتظار می‌رود بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره اصلی خود را 100 واحد پایه (1%) کاهش دهد، پس از اینکه نرخ بهره را در 7 جلسه سیاست گذاری در رکورد 22 درصد نگه داشت. نشست روز دوشنبه این بانک یک هفته پس از آن برگزار شد که پاکستان در ماه مه پایین ترین نرخ تورم خود را در 30 ماه گذشته با 11.8 درصد ثبت کرد. بودجه سالانه پاکستان نیز در این هفته اعلام خواهد شد.

خودروهای برقی چینی در تیررس اتحادیه اروپا

تحقیقات اروپا علیه یارانه‌ها که می‌تواند تعرفه‌های جدیدی را بر خودروهای الکتریکی چینی اعمال کند، در بحبوحه نگرانی‌های غرب مبنی بر اینکه صادرات ارزان‌قیمت بازارهایشان را فراگرفته است، در حال تکمیل است. انتظار می رود این هفته، اوایل روز دوشنبه، تصمیمی اتخاذ شود، زیرا این تصمیم برای جلوگیری از تأثیرگذاری بر انتخابات پارلمان اروپا، که در آخر هفته به پایان رسید، به تعویق افتاد.

چهار شنبه

داده های قیمت چین

چین داده‌های تورم ماه می را منتشر می‌کند و آخرین قرائت از بازار مصرف داخلی که از نزدیک دیده می‌شود را ارائه می‌کند. شاخص ها برای سه ماه متوالی افزایش یافته اند و نگرانی ها در مورد فشارهای کاهش تورم را کاهش داده اند. اما در بحبوحه بحران املاک و مستغلات، تردیدها در مورد اعتماد مصرف کننده همچنان وجود دارد.

سیاست پولی: تایلند

پنج شنبه

سیاست پولی: ژاپندیدگاهتان را بنویسید